4 października, 2017

Arctic FROST 300ES 24V

 Arctic FROST 300ES 24V – samochodowy agregat chłodniczy z układem sprężarkowym na czynnik chłodniczy R-134a

uniwersalny samochodowy agregat chłodniczy

Arctic FROST 300ES 24V stworzony z myślą o łatwym i szybkim montażu we wszystkich typach samochodów dostawczych. Uniwersalna budowa oraz elektryczne zasilanie oraz niewielki ciężar umożliwiają szybki, łatwy montaż samochodowego agregatu chłodniczego. Z konstrukcji urządzenia wyeliminowano elementy takie jak np. wspornik sprężarki, co umożliwia montaż agregatu do każdego pojazdu z napięciem 24V bez konieczności dokompletowania zestawu montażowego.

bezawaryjny samochodowy agregat chłodniczy

Arctic FROST 300ES 24V – na poziomie projektu wyeliminowano podzespoły podatne na uszkodzenia, a które występują w agregatach chłodniczych napędzanych od silnika pojazdu. Zostały usunięte wszystkie elementy jak: pasek napędowy, napinacz paska klinowego, sprzęgło, cewka oraz łożysko koła sprężarki. Sprężarka w formie monobloku została zintegrowana z silnikiem elektrycznym. To nowoczesne rozwiązanie umożliwia długotrwałą, prawidłową pracę urządzenia oraz powoduje, że agregat chłodniczy jest bezawaryjny.

koszt i czas montażu agregatu chłodniczego

Urządzenie nie wymaga dodatkowych elementów rozbudowy do konkretnego typu pojazdu. Montaż polega na zamocowaniu modułu skraplacza na dachu pojazdu lub chłodni, modułu parownika wewnątrz chłodni i podłączeniu zasilania 24V do akumulatora. Samochodowy agregat chłodniczy nie wymaga doposażania w dodatkowe elementy, jak wspornik sprężarki, czy koło pasowe. Oszczędza to koszt oraz czas montażu.  Rozwiązania te umożliwiają szybkie przedstawienie  klientowi ostatecznego kosztu agregatu chłodniczego Arctic i jego montażu.

samochodowy agregat chłodniczy z zestawem montażowym

Zestaw montażowy agregatu zawiera wszystkie elementy potrzebne do instalacji w każdym pojeździe. Nie wymaga dodatkowych elementów do indywidualnego pojazdu.

zwarta budowa elektrycznego agregatu chłodniczego

Agregat chłodniczy Arctic posiada zwartą budowę – sprężarka, osuszacz, presostaty znajdują się w jednej obudowie modułu skraplacza umieszczonej na dachu chłodni.  umożliwia to szybki dostęp do najważniejszych elementów urządzenia.

samochodowy postojowy agregat chłodniczy

Elektryczny agregat chłodniczy dzięki zasilaniu akumulatorowemu możemy używać również na postoju. Podczas krótkiego postoju wyłącznie z zasilania bateryjnego, natomiast podczas dłuższego postoju podłączając prostownik, ładując akumulator. Jest to bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza, gdy musimy oczekiwać na rozładunek lub wykonujemy postój z towarem.

dane techniczne elektrycznego agregatu chłodniczego Arctic FROST 300ES 24V

montaż: dachowy
napęd: kompresor zasilany elektrycznie
napięcie: 24V
pobór prądu: 30A
wydajność wentylatorów parownika: 995 m3/h
czynnik chłodniczy: R134a – 1.2kg
schłodzenie dla 7m3:: przy +35°C: -17°C
schłodzenie dla 19m3:: przy +35°C: 0°C
odszranianie: automatyczne gorącym gazem
sterowanie: panel w kabinie kierowcy
wymiary skraplacza: 865x660x210 mm
wymiary parownika: 600x510x138 mm
waga całkowita: 65kg
zalecana izolacja chłodni: 60-75mm

gwarancja: 12 miesięcy