4 października, 2017

Arctic COOL 500EC 24V

Arctic COOL 500EC 24V to kompaktowe urządzenie chłodnicze z układem sprężarkowym na czynnik chłodniczy R-134a

uniwersalny klimatyzator dachowy

Arctic COOL 500EC 24V został zaprojektowany z myślą o nieograniczonych możliwościach montażu we wszystkich kabinach zarówno samochodów ciężarowych w busach oraz maszynach budowlanych, czy rolniczych. Również samochodowy klimatyzator dachowy doskonale sprawdza się w takich zabudowach jak wagoniki kolejek, kabiny dźwigów, pojazdach kempingowych, pojazdach szynowych, czy łodziach. Charakterystyka dachowego klimatyzatora elektrycznego Arctic to kompaktowa budowa, konstrukcja uniwersalna do każdego zastosowania oraz niewielki ciężar sprawiają, że możliwości montażu urządzenia są nieograniczone.

bezawaryjny dachowy klimatyzator elektryczny

Arctic COOL 500EC 24V to urządzenie opracowane z myślą o wyeliminowaniu wszystkich elementów najczęściej ulegających usterkom, a występujących w tradycyjnych klimatyzacjach dachowych.  W samochodowym elektrycznym klimatyzatorze wyeliminowano takie elementy jak: węże czynnika chłodniczego, pasek napędowy i napinacz sprężarki, czy sprzęgło, cewka i łożysko sprężarki.  Kompresor w formie monobloku został zintegrowany z silnikiem elektrycznym.  Zabiegi te sprawiły, że klimatyzator dachowy elektryczny Arctic jest praktycznie bezawaryjny.

szybki i łatwy montaż klimatyzatora dachowego Arctic

Klimatyzator dachowy Arctic jest uniwersalny i nie wymaga dodatkowego dokompletowania do konkretnego pojazdu, czy maszyny.  Montaż polega na zamocowaniu klimatyzatora elektrycznego na dachu kabiny i podłączeniu przewodów do akumulatora.  Brak konieczności doposażania urządzenia w dodatkowe elementy, takie jak wspornik sprężarki, czy koło pasowe wpływa na ograniczenie czasu oraz kosztu montażu.  Dzięki temu możemy szybko przedstawić klientowi ostateczną cenę montażu klimatyzatora Arctic.

samochodowy klimatyzator elektryczny z pełnym zestawem montażowym

Kompletacja klimatyzatora dachowego zawiera wszystkie elementy potrzebne do montażu w każdym pojeździe i maszynie.

zwarta budowa klimatyzatora dachowego

Klimatyzator elektryczny posiada kompaktową budowę co oznacza, że wszystkie elementy klimatyzatora znajdują się w jednej obudowie montowanej na dachu kabiny, co umożliwia łatwy dostęp do wszystkich elementów klimatyzatora. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest również umieszczenie parownika na dachu, nie powodując ograniczenia miejsca wewnątrz pojazdu, a powietrze opadające z góry jest równomiernie rozprowadzone po całej kabinie kierowcy.

elektryczny agregat chłodniczy postojowy

Elektryczny agregat chłodniczy dzięki zasilaniu akumulatorowemu możemy używać również na postoju. Podczas krótkiego postoju wyłącznie z zasilania bateryjnego, natomiast podczas dłuższego postoju podłączając prostownik, ładując akumulator. Jest to bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza, gdy musimy oczekiwać na rozładunek lub wykonujemy postój z towarem.

dane techniczne klimatyzatora dachowego Arctic COOL 500EC 24V

montaż: dachowy
moc: 5,0kW
napęd: kompresor zasilany elektrycznie
napięcie: 24V
pobór prądu: 30A
wydajność wentylatorów skraplacza: 2000m3/h
wydajność wentylatorów parownika: 900m3/h
czynnik chłodniczy: R-134a
wymiary: 910X800X200mm
waga: 50kg

gwarancja: 12 miesięcy

POZNAJ CENĘ URZĄDZENIA

Arctic-COOL-300EC_1
Arctic-COOL-300EC_2
Arctic-COOL-300EC_3
Arctic-COOL-300EC_4
Arctic-COOL-300EC_5