20 lutego, 2023

Arctic COOL 200ES 12V ROOF

Arctic COOL 200ES 12V to klimatyzator elektryczny z układem sprężarkowym na czynnik chłodniczy R-134a

uniwersalny klimatyzator typu split

Arctic COOL 200ES 12V ROOF został zaprojektowany z myślą o nieograniczonych możliwościach montażu we wszystkich kabinach zarówno samochodów ciężarowych w busach oraz maszynach budowlanych, czy rolniczych. Również samochodowy klimatyzator dachowy doskonale sprawdza się w takich zabudowach jak wagoniki kolejek, kabiny dźwigów, pojazdach kempingowych, pojazdach szynowych, czy łodziach. Charakterystyka klimatyzatora elektrycznego Arctic to uniwersalna konstrukcja do każdego zastosowania oraz niewielki ciężar, dzięki czemu możliwości montażu urządzenia są nieograniczone.

bezawaryjny samochodowy klimatyzator elektryczny

Arctic COOL 200ES 12V ROOF to urządzenie opracowane z myślą o wyeliminowaniu wszystkich elementów najczęściej ulegających usterkom, a występujących w tradycyjnych klimatyzacjach dachowych.  W samochodowym klimatyzatorze elektrycznym Arctic wyeliminowano takie elementy jak: węże czynnika chłodniczego, pasek napędowy i napinacz sprężarki, czy sprzęgło, cewka i łożysko sprężarki.  Kompresor w formie monobloku został zintegrowany z silnikiem elektrycznym.  Zabiegi te sprawiły, że klimatyzator samochodowy Arctic jest praktycznie bezawaryjny.

szybki i łatwy montaż klimatyzatora samochodowego Arctic

Klimatyzator samochodowy Arctic jest uniwersalny i nie wymaga dodatkowego dokompletowania do konkretnego pojazdu, czy maszyny.  Montaż polega na zamocowaniu modułu skraplacza na dachu kabiny, parownika w kabinie i podłączeniu przewodów do akumulatora.  Brak konieczności doposażania urządzenia w dodatkowe elementy, takie jak wspornik sprężarki, czy koło pasowe wpływa na ograniczenie czasu oraz kosztu montażu.  Dzięki temu możemy szybko przedstawić klientowi ostateczną cenę montażu klimatyzatora Arctic.

wydajność samochodowego klimatyzatora elektrycznego Arctic

Klimatyzator Arctic COOL 200ES posiada bardzo dużą wydajność i niespotykane parametry w swojej klasie. Możliwa jest do osiągnięcia temperatura poniżej 0°C, a trzy stopniowa praca wentylatora jest w stanie w chwili schłodzić kabinę.

samochodowy klimatyzator elektryczny z pełnym zestawem montażowym

Kompletacja klimatyzatora dachowego zawiera wszystkie elementy potrzebne do montażu w każdym pojeździe i maszynie.

zwarta budowa klimatyzatora

Klimatyzator elektryczny Arctic posiada budowę dwu modułową typu split, co oznacza, że składa się jedynie z dwóch elementów: skraplacza i parownika. Uniwersalna konstrukcja skraplacza umożliwia montaż klimatyzatora poziomy na dachu kabiny ( występuje również model do montażu pionowego np. na ścianie – model 200ES BACK). Moduł skraplacza o niewielkich wymiarach łatwo umieścić w kabinie w dogodnym miejscu.

wygodne sterowanie klimatyzatorem samochodowym Arctic COOL 200ES 12V ROOF

Panel sterujący z czytelnym wyświetlaczem umieszczony na elemencie parownika daje możliwość prostej obsługi, a pilot sterujący zwiększa komfort obsługi klimatyzatora.

dane techniczne klimatyzatora dachowego Arctic COOL 200ES 12V ROOF

Model: COOL 200ES 12V ROOF
Budowa: Split
Montaż: roof, dachowy, poziomy
Wydajność chłodnicza: 2.0kW( 2153 KCAL/H, 8525 BTU)
Kompresor: 2.0kW( 2153 KCAL/H, 8525 BTU)
Napięcie: DC12V
Pobór prądu: 40A
Skraplacz: wentylator 1 szt
Wydajność wentylatora: 2000m3/h
Waga skraplacza: 17.5kg
Parownik: wentylator 1 szt
Wydajność wentylatora: 900m3/h
Waga parownika: 5.5kg
Presostaty:
wysokie ciśnienie 2.65MPa
niskie ciśnienie 0.05MPa
Czynnik chłodniczy:  R134A, 0.9kg
Wymiary całkowite:
Skraplacz: 480 x 260 x 670mm
Parownik: 485 x 335 x 160mm
Wymiary obudowy:
Skraplacz: 480 x 240 x 650mm
Parownik: 465 x 320 x 150m

gwarancja: 12 miesięcy

POZNAJ CENĘ URZĄDZENIA

klimatyzacja samochodowa
klimatyzator do tira
klimatyzator samochodowy 24v
klimatyzacja do maszyn budowlanych
5
2 (2)
6